Zaznacz stronę

Odpowiedni wystrój pokoju hotelowego jest niezwykle ważny, aby przyciągnąć klientów. Aby goście czuli się w nim komfortowo i chętnie wracali oraz polecali hotel, pokoje muszą być właściwie urządzone oraz wyposażone. Równie ważna jak estetyka, jest funkcjonalność. Pokój, który zostanie zaprojektowany i urządzony ze smakiem, a także z zasadami ergonomii, nawet jeśli jest skromny, sprawia, że goście są zadowoleni.

Nowoczesny wystrój hotelu – uważaj, aby nie wiało chłodem

Aktualnie większość hoteli stawia na nowoczesny wystrój wnętrz. Również obiekty hotelowe czy indywidualne domki na wynajem coraz częściej urządzane są w sposób nowoczesny. Jednak każde z tych miejsc nie może zapomnieć, aby wystrojem wywoływać pozytywne emocje u swoich gości. To właśnie z tego powodu w wyposażeniu pokoju hotelowego można odnaleźć elementy, których zadaniem jest ocieplenie nowoczesnych wnętrz. Nowoczesne meble hotelowe potrzebują przyjaznych dla gości dodatków, a zarazem takich, które pozwolą na przełamanie surowości. Zasłony, poduszki czy wykładziny na podłodze są świetnym rozwiązaniem dla nowoczesnych wnętrz. Do tego żywe rośliny, ciekawe obrazy na ściany, które wnoszą do wnętrza dużo jasności.

nowoczesne meble w hotelu
Nie pozwólmy, aby nowoczesne wnętrze wyglądało smutno i szaro. Koniecznie zagramy dodatkami w różnych kolorach i o różnych fakturach.

Funkcjonalne meble hotelowe – wygodne, trwałe i łatwe w utrzymaniu

Ze względu na intensywne użytkowanie pomieszczeń oraz samego wyposażenia pokoi meble hotelowe muszą być łatwe w utrzymaniu czystości, gdyż jest to niezwykle ważne przy oferowaniu profesjonalnej usługi hotelowej. Meble hotelowe muszą być odporne na zużycie. Producenci mebli hotelowych powinni wykonywać je z trwałych oraz solidnych materiałów. Warto zwrócić uwagę czy producent mebli hotelowych oferuje wykonanie ich z uznanych surowców takich jak prawdziwe drewno, wysokogatunkowe tworzywa sztuczne czy też stal nierdzewna.

Producenci mebli hotelowych mają wysoko postawioną poprzeczkę. Nie dość, że meble hotelowe muszą spełniać oczekiwane standardy, to jeszcze muszą uwzględniać estetykę pokoju, a przede wszystkim muszą być niezwykle funkcjonalne. Aby goście chętnie wracali do hoteli, pokoje muszą zapewniać zarówno komfortowy wypoczynek, jak i również dobre warunki do pracy.

sprzątanie pokoju hotelowego
Łóżka hotelowe są intensywnie użytkowane i często sprzątane. Z tego względu nie tylko sama rama łóżka, ale również materace, pościele i poduszki muszą być wysokiej jakości.

Praktyczne wskazówki dla właścicieli hoteli

Aktualnie pokoje hotelowe to nie tylko pokoje w dużych hotelach. Coraz bardziej popularne stają się indywidualne domki, domki na wodzie, domki na drzewach czy ekskluzywne „namioty” Niezależnie od tego, jaki rodzaj wypoczynku wybiera klient, najważniejszym punktem pokoju hotelowego jest łóżko. Biorąc pod uwagę komfort gości, powinno mieć około 60cm wysokości. Praktycznym rozwiązaniem jest wstawienie do pokoju dwóch pojedynczych łóżek z możliwością ich połączenia.

Musimy jednak mieć na uwadze, że tzw. łóżko małżeńskie musi gwarantować jednolitą powierzchnię, bez wyczuwalnego łączenia pośrodku. W tym celu warto zastosować specjalne nakładki, które to wyeliminują. Wyposażając pokój hotelowy, warto też zainwestować w dobrej jakości poduszki, w dodatku na życzenie klienta z różną twardością do wyboru.

łóżko małżeńskie w hotelu
Nie oszukujmy się, większość gości ocenia hotel przez pryzmat tego, jak się wyspało na hotelowym łóżku.

Producenci mebli hotelowych mają odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę w zakresie używanych materiałów, oraz technik produkcji mebli hotelowych. Meble od producentów dostosowane są do indywidualnych potrzeb hotelu, dzięki czemu pasują do konkretnej aranżacji pokoju, do jego wymiarów i spełniają wszystkie niezbędne wymagania funkcjonalne. Producenci mebli hotelowych często oferują pełne wyposażeniu hoteli. Nie tylko w łóżka, stoły, ławy o krzesła, ale również projektują spójną z wystrojem pokoi ladę recepcyjną, restaurację czy inne wnętrza hotelowe.